Concursul Județean de Matematică ”MatematiCool”

Ediția a II-a, 6 mai 2023

Sâmbăta, 6 mai 2023, de la ora 9.00, va avea loc a doua ediție a Concursului Județean de Matematică, "MATEMATICOOL”, la Școala Gimnazială "Dacia", Corp A (str. Panseluțelor nr. 6).

Concursul se adresează elevilor din clasele a III-a și a IV-a, secția română.

Intrarea elevilor în săli se face între 8.15-8.30.

Regulamentul concursului Județean de Matematică "MATEMATICOOL"

Repartiția elevilor pe săli

Subiecte și bareme - Concursul Județean de Matematică ”MatematiCool”, Ediția a II-a, 6 mai 2023

Clasa a III-a: subiect și barem

Clasa a IV-a: subiect și barem

Rezultatele Concursului Județean de Matematică  ”MatematiCool” înainte de contestații, Ediția a II-a, 6 mai 2023

Clasa III-a:  rezultate

Clasa IV-a:  rezultate

Contestațiile se pot depune, în data de 8.05.2023, între orele 8.00- 12.00, la secretariatul Școlii Gimnaziale "Dacia" (str. Panseluțelor nr. 6)

Rezultatele Concursului Județean de Matematică  ”MatematiCool” după contestații, Ediția a II-a, 6 mai 2023

Clasa III-a:  rezultate

Clasa IV-a:  rezultate

Premianții Concursului Județean de Matematică "MatematiCool", mai 2023

Festivitatea de premiere a Concursului Județean “MatematiCool” va avea loc miercuri, 31 mai 2023, ora 16,  la Școala Gimnazială “Dacia”, corpul B (str. Tudor Vladimirescu, nr. 122). Vă așteptăm cu drag!

Ediția I, 21 mai 2022

Subiecte și bareme - Concursul Județean de Matematică ”MatematiCool”, Ediția I, 21 mai 2022

Clasa a III-a: subiect și barem

Clasa a IV-a: subiect și barem